Vrancea: Copil de şapte ani, bolnav de autism, dispărut; peste 30 de persoane îl caută

Un copil de şapte ani, bolnav de autism, a dispărut vineri din localitatea Dumbrăveni, fiind căutat de mai multe forţe de ordine cu câine de urmă şi voluntari, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean Vrancea.

Potrivit sursei citate, băiatul a dispărut în timp ce mama lui se odihnea, de o oră, chiar după înmormântarea fiicei sale de 17 ani.

Pentru găsirea copilului au fost imobilizaţi 12 poliţişti cu câine de urmă, şapte jandarmi, şase angajaţi ai Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă şi 10 voluntari de la primăria din comună sau localnici. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...