Vrancea: Patru morți și șase răniți după impactul dintre un microbuz și un autocamion

Patru persoane au decedat și alte șase sunt rănite după ce un microbuz s-a ciocnit cu un autocamion, marți după-amiază, în zona localității vrâncene Ruginești, pe DN 2.

Un echipaj de descarcerare de la ISU Vrancea acționează pentru scoaterea dintre fiarele contorsionate a doi dintre accidentați, a declarat pentru AGERPRES locotenent Paul Bîndar de la ISU Vrancea.

ISU Vrancea a activat planul roșu de intervenție.

În prezent, polițiștii efectuează în prezent măsurători pentru a stabili cauzele accidentului.

Circulația este întreruptă în zonă, iar conducătorii auto sunt sfătuiți să urmeze indicațiile polițiștilor.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...