Vrancea: Patru morți și șase răniți după impactul dintre un microbuz și un autocamion

Patru persoane au decedat și alte șase sunt rănite după ce un microbuz s-a ciocnit cu un autocamion, marți după-amiază, în zona localității vrâncene Ruginești, pe DN 2.

Un echipaj de descarcerare de la ISU Vrancea acționează pentru scoaterea dintre fiarele contorsionate a doi dintre accidentați, a declarat pentru AGERPRES locotenent Paul Bîndar de la ISU Vrancea.

ISU Vrancea a activat planul roșu de intervenție.

În prezent, polițiștii efectuează în prezent măsurători pentru a stabili cauzele accidentului.

Circulația este întreruptă în zonă, iar conducătorii auto sunt sfătuiți să urmeze indicațiile polițiștilor.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...