Vrancea: Peste 10.000 de consumatori din 34 de localităţi nu au curent electric

Un număr de 34 de localităţi au rămas fără curent electric pe fondul condiţiilor meteorologice nefavorabile, a anunţat Inspectoratul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Vrancea.

"Conform informării S.D.E.E. Muntenia Nord, la 6 februarie, ora 5,00, 34 de localităţi din judeţul Vrancea şi 10.003 consumatori nu erau alimentaţi cu energie electrică", precizează sursa citată.

În cursul dimineţii de joi, un microbuz cu 9 pasageri a ieşit în afara părţii carosabile pe DN 23A, spre Mândreşti.

"Persoanele nu au necesitat asistenţă medicală. A intervenit Detaşamentul de Pompieri Focşani cu trei echipaje, modul SMURD şi autospeciala de stingere cu apă şi spumă", au menţionat reprezentanţii ISU Vrancea. AGERPRES


populare
astăzi

1 Primă de pensionare la stat de 532.000 de euro, pentru un angajat al ROMATSA

2 Iranul a distrus un radar de 500 de milioane de dolari al SUA folosit pentru a detecta rachetele balistice, inclusiv cele cu focos nuclear

3 Cât numerar să păstrăm acasă pentru urgențe? Recomandările UE pentru 72 de ore

4 Legăturile și averea suspectă a președintelui PSD / Grindeanu, protejat de procurori, ANI și ANAF?

5 Tensiuni în PSD / Paul Stănescu, liderul grupării care cere alianță cu AUR