Vrancea: Peste 10.000 de consumatori din 34 de localităţi nu au curent electric

Un număr de 34 de localităţi au rămas fără curent electric pe fondul condiţiilor meteorologice nefavorabile, a anunţat Inspectoratul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Vrancea.

"Conform informării S.D.E.E. Muntenia Nord, la 6 februarie, ora 5,00, 34 de localităţi din judeţul Vrancea şi 10.003 consumatori nu erau alimentaţi cu energie electrică", precizează sursa citată.

În cursul dimineţii de joi, un microbuz cu 9 pasageri a ieşit în afara părţii carosabile pe DN 23A, spre Mândreşti.

"Persoanele nu au necesitat asistenţă medicală. A intervenit Detaşamentul de Pompieri Focşani cu trei echipaje, modul SMURD şi autospeciala de stingere cu apă şi spumă", au menţionat reprezentanţii ISU Vrancea. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență