Vrancea: Pui de urs, găsit pe marginea drumului în localitatea Reghiu

Un pui de urs a fost găsit, duminică seară, pe marginea drumului în localitatea Reghiu, acesta aflându-se momentan în grija Asociaţiei pentru Conservarea Diversităţii Biologice (ACDB) Vrancea.



Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Vrancea, puiul de urs în vârstă de circa o lună a fost găsit pe marginea părţii carosabile de două persoane care au apelat numărul de urgenţă 112.

Poliţiştii Secţiei 9 Poliţie Rurală sosiţi la faţa locului au sesizat Agenţia pentru Protecţia Mediului, la faţa locului fiind prezent şi un medic veterinar din cadrul ACDB Vrancea.

În prezent, puiul de urs se află în grija reprezentanţilor Asociaţiei pentru Conservarea Diversităţii Biologice. AGERPRES/ (AS- editor: Anamaria Constantin, editor online: Andreea Preda)

Sursa foto: IPJ Vrancea


populare
astăzi

1 Bolojan, mesaj de ultima oră...

2 Primele scatoalce date de Bolojan PSD-ului

3 Acesta este PSD, oameni buni... / Conacul Simonis de la Moșnița Nouă...

4 Nu se întrevede niciun compromis / Culisele negocierilor de la Cotroceni. Grindeanu l-a amenințat pe președinte cu CCR

5 Foarte interesante amănunte...