Vrancea: Trei persoane decedate într-un incendiu care a cuprins o locuinţă, la Gologanu

Trei persoane au decedat, luni, într-un incendiu care a cuprins o locuinţă din comuna Gologanu, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Vrancea.

"Trei echipaje din cadrul Detaşamentului de Pompieri Focşani intervin cu două autospeciale de stingere şi o ambulanţă SMURD pentru stingerea unui incendiu ce a cuprins o locuinţă din comuna Gologanu. La sosirea pompierilor la locul intervenţiei, incendiul se manifesta generalizat la întreaga locuinţă, pe o suprafaţă de aproximativ 200 metri pătraţi. Din nefericire, în interiorul locuinţei au fost găsite trei victime decedate, carbonizate", a precizat ISU Vrancea.

Pompierii continuă cercetările pentru stabilirea cauzelor care au dus la izbucnirea incendiului şi identificarea victimelor. AGERPRES / (AS - autor: Dana Lepădatu, editor: Karina Olteanu, editor online: Simona Aruştei)


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici, nea Ilie?

2 „Dacă pierde puterea, va fi spânzurat de un stâlp de iluminat”

3 Așa o fi? / Să-i credem pe ruși?

4 VIDEO 397 km de autostradă de la București la Pașcani pe Autostrada Moldovei?

5 Italia plătește noi milioane pentru iahtul confiscat de la oligarhul Melnicenko