Wallis Simpson a avut relaţii intime cu un ambasador în timpul mariajului cu  Edward al VIII-lea. Cum şi-a trădat soţul

Edward al VIII-lea a urcat pe tron ​​la 20 ianuarie 1936, după moartea tatălui său, George al V-lea , dar domnia sa a durat doar 326 de zile înainte de a preda coroana fratelui său George al VI -lea. El a devenit astfel singurul monarh care a abdicat de bunăvoie.

O întâlnise pe Simpson, femeia care avea să îi distrugă întreaga viaţă. Iată care au fost bărbaţii cu care şi-a trădat soţul!

Citeşte mai multe aici!

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Succes la Cernavodă / Nivelul Dunării, cu 8 cm mai sus după scufundarea barjelor

2 Asistentă: 15.000 euro, prețul unui post la Spitalul Județean Timișoara / Discuție înregistrată și prezentată de medicul Ciprian Maxim

3 Primele imagini cu tinerii care au atacat cu topoare și pietre o ambulanță în Cluj. Cei trei au fost săltați de polițiști și reținuți

4 Ce a ucis, de fapt, litoralul românesc

5 Fost șef de la Investigații Criminale din Hunedoara, dispărut de două zile