WhatsApp va permite ștergerea unui mesaj timp de șapte minute după expediere

Cei care au regretat după ce au trimis un mesaj pe WhatsApp au acum un motiv de bucurie: aplicația de mesagerie instant va permite în curând ștergerea unui mesaj trimis fără ca destinatarul să știe, scrie duminică Le Point.

Eroare de destinatar sau gravă greșeală de ortografie... Cine nu a visat vreodată să "recupereze" un mesaj trimis prea repede? Cu WhatsApp, o aplicație care se mândrește cu un miliard de utilizatori zilnic, acest vis poate deveni în curând realitate. Printr-o actualizare, miliardele de utilizatori ai aplicației de mesagerie instant vor avea posibilitatea de a șterge un mesaj timp de 7 minute după expediere, relatează 01Net. Dacă destinatarul nu este foarte pe fază, va fi imposibil ca acesta să citească acest mesaj și nici nu va ști că i-a fost trimis, deoarece mesajul va fi șters și din notificări.

În luna aprilie, utilizatorii au observat deja că aplicația părea să testeze această caracteristică nouă, reamintește Numerama, și ar fi ajuns acum la versiunea ei finală. O singură constrângere: este necesar ca ambii utilizatori (expeditorul și destinatarul) să își actualizeze aplicația, în caz contrar cele două versiuni vor fi incompatibile.

Va apărea această nouă caracteristică și pe Messenger? Este foarte posibil ca Facebook, care a cumpărat în urma cu 3 ani WhatsApp pentru 19 miliarde de dolari, să introducă în curând o actualizare similară, însă deocamdată compania nu a oferit informații în acest sens.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Am făcut sex într-un hotel chinezesc, apoi am descoperit că am fost difuzați către mii de oameni”

2 De citit... / Statele care pot „băga” SUA sau China oricând în „buzunare”

3 Profesoara româncă rupe tăcerea despre legătura sa cu Jeffrey Epstein: „Aș vrea să nu-l fi cunoscut niciodată. Sunt revoltată de depravarea sa”

4 Țara lui Plaha / Cine este personajul care construiește ansamblul imobiliar Satina Park din Craiova, despre care Ministrul Apărării spune că obturează u…

5 „Un mic trădător de țară”. Apropiat al lui Trump, acuzații explozive din SUA: George Simion a făcut lobby pentru scoaterea României din Visa Waiver