Zgonea, pelerinaj la mormântul „COLEGULUI” Arsenie Boca!

Dobitocul de Zgonea, colegul lui Mihai Viteazul a fost în acest week-end în pelerinaj la mormântul lui Arsenie Boca. După toate probabilitățile, cu prima ocazie când va veni vorba despre relația sa cu cele cerești îl va invoca pe „noul său coleg”, Arsenie, de la Prislop...

Zgonea a și pus pe cineva să-i scrie pe Facebook că: „Moștenirea Părintelui Arsenie Boca e dătătoare de speranță pentru zeci de mii de români care vin aici săptămână de săptămână, lună de lună, pentru a-i cere Sfântului Părinte ajutorul. Bătrâni sau oameni tineri, sănătoși sau bolnavi, toți stau la o coadă de câteva ore, indiferent de vreme, pentru a ajunge în fața mormântului Părintelui și a găsi acolo alinare pentru nevoile lor.”



populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...