Air Asia: Scafandrii au găsit cutiile negre

Air Asia: Scafandrii au găsit cutiile negre

Scafandrii au găsit cutiile negre ale avionului Air Asia, care s-a prăbușit la 28 decembrie în Indonezia, cu 162 de persoane la bord, informează duminică AFP.

Potrivit DPA, scafandrii indonezieni au localizat cutiile negre ale avionului prăbușit în Marea Java, dar nu le pot recupera, deoarece sunt blocate între două bucăți din avion, conform unui anunț făcut de Ministerul Transporturilor din Indonezia.

Scafandrii vor încerca să ridice bucățile de avion folosind baloane pentru aducerea la suprafață a obiectelor și vor recupera cutiile negre luni, a mai precizat ministerul citat, într-o declarație de presă postată pe site-ul său.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa! Ce avem noi aici? / Urmează Bolojan?

2 Luați-o și pe asta cu Grindeanu! Și judecați voi cam despre ce ar fi vorba....

3 Șeful Apelor Române dezvăluie, într-o înregistrare cu camera ascunsă, adevărul despre criza apei. Momentul care ar fi declanșat problemele

4 VIDEO Trump Jr. / „Am fost la Monaco, jumătate dintre mașinile de superlux sunt ale ucrainenilor”

5 „Coafeza” Monica s-a ocupat de siguranța feroviară după ce a fost numită prin ordin de ministru în mandatul lui Sorin Grindeanu