Armata ungară desfășoară exerciții pentru apărarea granițelor

Armata ungară a început să desfășoare exerciții miercuri pentru a-și pregăti soldații în scopul de a avea un rol în apărarea graniței de sud a țării, potrivit șefului statului major, generalul Tibor Benko, relatează agenția Reuters. Ungaria intenționează să trimită soldați pentru a ajuta poliția să patruleze la frontieră unde mii de refugiați și imigranți sosesc din Serbia în fiecare zi.

Premierul ungar, Viktor Orban, a afirmat că adoptarea unei legislații privind desfășurarea armatei la frontieră nu va fi posibilă înainte de 20 septembrie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...