Germania: Patru morți și peste 40 de răniți într-un grav accident rutier

Germania: Patru morți și peste 40 de răniți într-un grav accident rutier

Patru persoane au decedat și peste 40 au fost rănite marți într-un accident rutier produs pe o autostradă din vestul Germaniei, au anunțat surse polițienești locale, citate de AFP.

Accidentul a avut loc între localitățile Kirchheim și Bad Hersfeld, pe o pantă împădurită, în jurul orei locale 10:30 (09:30 GMT).

Potrivit primelor elemente ale anchetei, un vehicul plecat din landul Baden-Wurtemberg și care se deplasa spre Leipzig (est) a fost acroșat de o mașină asupra căreia șoferul pierduse controlul, din motive încă neelucidate.

Marți la prânz, cinci elicoptere aparținând Serviciului german pentru situații de urgență au aterizat pe autostrada respectivă, unde circulația fusese întreruptă, pentru a prelua și a duce la spital persoanele rănite.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce-a scris duminică CTP?

2 „Aveți în facsimil dovada că ceea ce am semnalat acum o lună nu este inventat” / Rareș Bogdan, dezvăluire care dă fiori despre un proiect controversat..…

3 Credeți că DNA va arunca o privire peste informația asta?

4 „Avea abonament la clubul de striptease Luna. Era un vampir” / Dezvăluiri, într-o nouă carte, despre „haremul” lui Putin

5 Andreea Raicu, incident în parcarea unui supermarket din București: „Este despre cât de mult ne respectăm unii pe alții. Atât”