Un tren a deraiat la metroul din New York: peste 1.000 de persoane evacuate

Pasagerii au fost scoşi din subteran de pompieri printr-o aerisire. Autorităţile nu au anunţat numărul oficial al persoanelor rănite, dar echipajele de salvare de la faţa locului susţin că „patru persoane au răni uşoare“, iar în zonă este foarte mult fum.

„Trenul a început să se zgâlţâie şi apoi s-a înclinat spre stânga. Apoi, toţi au început să ţipe şi s-a declanşat panica“, a declarat un călător pentru presa locală.

La locul accidentului a fost trimis un alt tren care să preia călătorii rămaşi în subteran, pentru a-i transporta la cea mai apropiată staţie.

Vom reveni cu amănunte

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...