A murit actorul Leonard Nimoy, Mr. Spock din serialul 'Star Trek'

Actorul Leonard Nimoy, interpretul Mr. Spock din serialul 'Star Trek', a murit vineri dimineață la domiciliul său din cartierul Bel Air din Los Angeles. Avea 83 de ani, informează New York Times.

Decesul a fost confirmat de soția actorului, Susan Bay Nimoy.

El fusese internat săptămâna trecută cu dureri mari în piept. Nimoy anunțase anul trecut că suferă de o boală pulmonară cronică pe care a atribuit-o faptului că a fumat mult, obicei la care renunțase cu trei decenii în urmă. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?