CNA va analiza modul în care televiziunile au prezentat înmormântarea mamei Oanei Zăvoranu

Consiliul Naţional al Audiovizualului (CNA) va analiza, în perioada următoare, modul în care principalele televiziuni au prezentat în emisiunile lor înmormântarea mamei Oanei Zăvoranu, decizia fiind luată, marţi, ca urmare a sesizării membrului CNA Dorina Rusu.

Oana Zăvoranu (Imagine: Razvan Lupica/Mediafax Foto)

Dorina Rusu, care prezidează şedinţa CNA de marţi, a făcut referire la reflectarea în spaţiul audiovizual a înmormântării Marioarei Zăvoranu, mama Oanei Zăvoranu.

Marioara Zăvoranu a murit vineri dimineaţă, la un spital din Bucureşti, iar informaţii despre înmormântarea acesteia, care a avut loc duminică, au fost difuzate la mai multe televiziuni.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 DOCUMENTE Iese fum fără foc? / Noi amănunte despre „cuibul porumbeilor” Docuz / Ciolacu

2 SURSE Nicușor Dan vrea premier tehnocrat

3 Bolojan, mesaj de ultima oră...

4 Cine a ajuns să „șurubărească” România, oameni buni...

5 Replica Oanei Gheorghiu pentru Olguța Vasilescu, după ce a fost acuzată că nu a administrat nici măcar un „coteț de curci”