Kate Middleton a ajuns la spitalul Saint Mary din Londra pentru nașterea bebelușului regal

Kate Middleton, ducesa de Cambridge, a ajuns la spitalul Saint Mary din vestul Londrei în această dimineață pentru nașterea celui de-al doilea bebeluș al cuplului regal, a anunțat Palatul Kensington într-un comunicat, scriu BBC News în ediția online, Reuters și AFP. Ducesa a venit la spital la 06.00 a.m. ora locală (05.00 GMT), însoțită de prințul William, cu o mașină a Palatului Kensington.

Kate Middleton se află în faza de început a travaliului.

Bebelușul regal va fi cel de-al patrulea moștenitor în linia succesiunii regale la tronul Marii Britanii. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas