Kate Middleton a ajuns la spitalul Saint Mary din Londra pentru nașterea bebelușului regal

Kate Middleton, ducesa de Cambridge, a ajuns la spitalul Saint Mary din vestul Londrei în această dimineață pentru nașterea celui de-al doilea bebeluș al cuplului regal, a anunțat Palatul Kensington într-un comunicat, scriu BBC News în ediția online, Reuters și AFP. Ducesa a venit la spital la 06.00 a.m. ora locală (05.00 GMT), însoțită de prințul William, cu o mașină a Palatului Kensington.

Kate Middleton se află în faza de început a travaliului.

Bebelușul regal va fi cel de-al patrulea moștenitor în linia succesiunii regale la tronul Marii Britanii. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...