Prințul Harry a sosit în Australia pentru a-și începe detașarea militară

Prințul Harry a sosit în Australia pentru a-și începe detașarea militară

Prințul Harry a sosit luni la Canberra pentru a-și începe detașarea de o lună în cadrul armatei australiene. El a aterizat la Sydney unde l-au așteptat numeroși admiratori.

 Potrivit AFP, prințul a depus o coroană de flori la mormântul Soldatului necunoscut de la Memorialul australian înainte de a se prezenta la cartierul general al forțelor armate australiene (ADF).

Al patrulea în ordinea succesiunii la tronul britanic și, în curând, al cincilea după nașterea celui de-al doilea copil al fratelui său William, prințul Harry va fi integrat în perioada detașării sale în unități și regimente din Sydney, Darwin și Perth.

Harry de Wales va participa la exerciții de pregătire urbană, patrulare în pădure, exerciții de simulare de zbor, exerciții comune de tragere și activități pe lângă un regiment local.

Prințul Harry a anunțat recent că va pune capăt carierei sale militare în luna iunie, după detașarea în Australia. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți și voi la ce nivel se discută acum între SUA și China...

2 Putin pierde cel mai bizar război din ultimii 150 de ani. Focul s-a întors în Rusia

3 Așa o fi? / Noi pe cine credem?

4 AUDIO Reacția lui Donald Trump, în Air Force One, când a fost întrebat de reducerea forțelor americane din România

5 Afirmația bizară făcută de Trump despre „oamenii frumoși”, în timpul unui discurs incoerent, la baza navală Yokosuka din Japonia