Protestul unui politician german nemulţumit de politica guvernamentală: A trimis un autocar plin cu refugiaţi la biroul Angelei Merkel - FOTO, VIDEO

Un politician din landul german Bavaria a trimis un autocar plin cu refugiaţi la biroul cancelarului Angela Merkel, în Berlin, pentru a protesta faţă de politicile guvernamentale favorabile primirii refugiaţilor, informează site-ul agenţiei Reuters.

Protestul unui politician german nemulţumit de politica guvernamentală: A trimis un autocar cu refugiaţi la biroul Angelei Merkel (Imagine: welt.de)

Peter Dreier, consilier municipal în orăşelul Landshut, a anunţat că 31 de refugiaţi au fost trimişi într-o excursie de şapte ore la Berlin.

Peter Dreier avertizase de anul trecut că va trimite refugiaţi la biroul cancelarului Angela Merkel.

"Dacă Germania primeşte un milion de refugiaţi, acest lucru înseamnă că, matematic, 1.800 vor veni în districtul meu. Eu am spus că îi voi trimite la biroul Angelei Merkel", a afirmat Dreier, potrivit ziarului Die Welt.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 „A devenit partidul capitalistului” / Sfârșitul unuia dintre cei mai importanți actori politici care au dominat România din 1990?

2 O informație care dă fiori...

3 DIICOT i-a identificat pe actorii implicați în scandalul fotografiilor trucate publicate de Lasconi: cine a regizat întâlnirea

4 Viața secretă a Iranului, între chefuri de noapte și operații estetice. „Oamenii reușesc în privat să trăiască dincolo de restricții“

5 Povestea spioanei FSB care s-a îndrăgostit de o americancă infiltrată în serviciile ucrainene