Rugbistele din Liverpool s-au dezbrăcat din nou/FOTO

Echipa feminină de rugby de la Universitatea din Liverpool se dezbracă pentru al doilea an consecutiv, pentru un scop caritabil.

 Cu ajutorul calendarului vor să strângă bani pentru lupta împotriva distrofiei musculare Duchenne. Acesta a fost înființat de un pacient diagnosticat cu această boală, pentru care până în prezent nu a fost găsit un tratament.

"Suntem mândre să strângem bani pentru o cauză nobilă", spune Olivia Davison, membră a echipei de rugby.

Calendarul va fi vândut cu 10 lire.





populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă