Un avion canadian a aterizat cu întârziere la Tokyo după ce o pasageră a născut la bord

Un avion canadian a aterizat cu întârziere la Tokyo după ce o pasageră a născut la bord

Un avion al companiei aeriene Air Canada a aterizat cu întârziere de o oră duminică pe aeroportul Narita din Tokyo, după ce o pasageră a născut la bord, informează luni ziarul digital Japan Times, citat de EFE.

Pilotul avionului, un Boeing 767 care face ruta între Calgary (Canada) și Narita, a fost nevoit să amâne aterizarea după ce, în jurul orei locale 12.50 (03.50 GMT duminică dimineață) pasagera a intrat în travaliu.

Avionul se afla în acel moment la 565 de kilometri nord-est de aeroportul japonez și a aterizat o oră mai târziu, notează publicația.

Atât proaspăta mămică, o canadiancă de 23 de ani, cât și bebelușul sunt bine sănătoși, a confirmat aeroportul Narita agenției Kyodo.

Amândoi au fost transportați la un spital după ce au părăsit avionul. AGERPRES


populare
astăzi

1 Cum cade Groenlanda

2 Șoc la Phenian / Filmul comandat de Kim Jong Un care sparge toate tabu-urile, cu nuditate, adulter și violență extremă

3 Îl vedeți pe acest primar „evlavios”? / Tocmai i-a fost impusă o restricție față de o minoră de 13 ani căreia îi trimitea scârboșenii sexuale

4 Stilul de viață surprinzător al multor miliardari: „Oamenii ridicol de bogați cumpără ceea ce este mai economic”

5 Angajatul Ford care l-a huiduit pe Trump a primit donații de peste 800.000 de dolari după ce a fost suspendat