Ponta e în CORZI/ÎNCĂ 6 DEPUTAŢI şi 3 SENATORI au TRECUT la PNL

Majoritatea lui Ponta se subţiază în fiecare zi. La fel ca procentele dintre cele două tururi de scrutin de la prezidenţiale. Noi am spus, aici la Comisarul.ro că pentru Ponta şi Dragnea urmează un nou 16 noiembrie în Parlament. Duminică a fost începutul sfârşitului pentru cel mai sinistru cuplu care a condus România şi PSD. Încă 6 deputaţi şi 3 senatori au trecut luni la PNL. Iar procesul de-abia a început. Iar bomba încă n-a fost detonată.

Potrivit secretarului Camerei Marcel Ciolacu, cei şase sunt Nicolae Alexandru (PC-PLR), Aurelian Mihai (independent), Dumitru Ovidiu Ioan (independent), Teodor Paleologu (PMP), Dragoş Gunia (independent), Paul Dumbrăveanu (PC- PLR).

Acestia urmeaza sa anunte si in plenul Camerei faptul ca se afiliaza grupului parlamentar al PNL.

 Cei 3 senatori sunt: Daniel Barbu, PLR, Petru Ehegartner, PLR şi Ioan Ghișe, independent.

Alţi 4 senatori PSD au anunţat în plen că devin independenţi şi susţin proiectul lui Mircea Geoană: Cătălin Croitoru, Dan Aurel Ioniţă, Valer Marian şi Dan Tătaru.

Conform surselor Comisarul.ro în cursul zilei de luni PNL avea confirmaţi 20 de noi afiliaţi, deputaţi şi senatori.


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 VIDEO Incident protocolar la Cotroceni: Delegația AUR, îndepărtată de la masa discuțiilor înainte de sosirea lui Nicușor Dan