Ponta e în CORZI/ÎNCĂ 6 DEPUTAŢI şi 3 SENATORI au TRECUT la PNL

Majoritatea lui Ponta se subţiază în fiecare zi. La fel ca procentele dintre cele două tururi de scrutin de la prezidenţiale. Noi am spus, aici la Comisarul.ro că pentru Ponta şi Dragnea urmează un nou 16 noiembrie în Parlament. Duminică a fost începutul sfârşitului pentru cel mai sinistru cuplu care a condus România şi PSD. Încă 6 deputaţi şi 3 senatori au trecut luni la PNL. Iar procesul de-abia a început. Iar bomba încă n-a fost detonată.

Potrivit secretarului Camerei Marcel Ciolacu, cei şase sunt Nicolae Alexandru (PC-PLR), Aurelian Mihai (independent), Dumitru Ovidiu Ioan (independent), Teodor Paleologu (PMP), Dragoş Gunia (independent), Paul Dumbrăveanu (PC- PLR).

Acestia urmeaza sa anunte si in plenul Camerei faptul ca se afiliaza grupului parlamentar al PNL.

 Cei 3 senatori sunt: Daniel Barbu, PLR, Petru Ehegartner, PLR şi Ioan Ghișe, independent.

Alţi 4 senatori PSD au anunţat în plen că devin independenţi şi susţin proiectul lui Mircea Geoană: Cătălin Croitoru, Dan Aurel Ioniţă, Valer Marian şi Dan Tătaru.

Conform surselor Comisarul.ro în cursul zilei de luni PNL avea confirmaţi 20 de noi afiliaţi, deputaţi şi senatori.


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”