Antrenorul Barcelonei, suferind de cancer, a fost operat de urgenţă dar medicii se aşteaptă la ce e mai rău

Tito Vilanova, tehnicianul care a adus echipei titlul anul trecut, se află în stare gravă la un spital din oraş. Tito, în prezent membru în colegiul tehnic al echipei, a trebuit să renunţe în vară la cariera de principal, din cauza unui cancer la glanda parotidă, care a recidivat de două ori. Tehnicianul de numai 45 de ani a suferit două operaţii şi a făcut tratamente cu chimioterapie la o clinică renumită din New York, dar rezultatele se pare că nu sunt deloc îmbucurătoare. Mai mult decât atât, Vilanova a făcut nişte complicaţii gastrice, din cauza cărora a fost internat şi operat de urgenţă la Barcelona. Medicii au anunţat familia să fie pregătită pentru ce e mai rău. Din cauza tratamentelor pentru cancer, Tito era de nerecunoscut în ultima perioadă, fotoreporterii spanioli surprinzându-l la un meci de juniori şi nevenindu-le să creadă cum arată acum.(foto jos)

Vilanova a fost patru ani secundul lui Guardiola la Barcelona, iar după plecare acestuia a devenit principal pentru un sezon.


Citeşte aici povestea antrenorului care luptă pentru viaţa sa

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Încă o dovadă a prostiei crase a lui Câciu, de două ori ministru PSD...

2 „Dacă v-ați afla într-o barcă cu Bolojan și Grindeanu, pe care l-ați arunca?” Răspunsul dat de Nicușor Dan

3 Detaliul de la strângerea de mână dintre Trump și Xi Jinping care i-a uimit pe experții în limbajul corpului

4 Povestea cercetătoarei române briliante de care se tem hackerii și giganții tech. Americanii au inclus-o în topul celor mai străluciți savanți

5 Ce a vrut să spună Xi Jinping când l-a avertizat pe Trump asupra „Capcanei lui Tucidide”. Reacția președintelui american