CSMS Iași s-a calificat în sferturile Cupei României

CSMS Iași s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, marți seara, după ce a învins-o în deplasare pe Concordia Chiajna, cu scorul de 2-1 (0-1), într-un meci din optimi. Concordia a deschis scorul prin Florin Răsdan (27), dar ieșenii au reușit să întoarcă rezultatul după pauză, grație golurilor înscrise de Narcis Bădic (50) și Cosmin Frăsinescu (70).

Vineri, ilfovenii învinseseră pe CSMS Iași cu 1-0, chiar în Copou, în etapa a 15-a a Ligii I. Ieșenii s-au impus și în tur la Chiajna, cu 1-0.

CS Concordia Chiajna — CSMS Iași 1-2 (1-0), stadion Concordia — Chiajna
Au marcat: Florin Răsdan (27), respectiv Narcis Bădic (50), Cosmin Frăsinescu (70).
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); arbitri asistenți: Vlad Bârleanu (București), Adrian Popescu (Craiova); arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (București)
Observatori: Dan Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea) — CCA, Octavian Goga (Brașov) — FRF AGERPRES

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Misterioasa navă iraniană care s-a întors ieri, subit, după trei ani, acasă

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia