Dinamo - ASA Târgu Mureş, scor 1-1, în Liga I

Formaţia Dinamo a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1) partida disputată, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu echipa ASA Târgu Mureş, în etapa a treia a Ligii I.

Dinamo - ASA Târgu Mureş, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Laurentiu Mich/ Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Filip '45 pentru gazde şi Mureşan '9 pentru oaspeţi.

0-1: Mureşan a deschis scorul dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri.

În minutul 29, portarul Cătălin Samoilă a apărat un penalti executat de N'Doye. Centralul Lucian Rusandu a acordat lovitură de la 11 metri pentru oaspeţi după un henţ în careu al lui Popa.

1-1: Filip a şutat de la 5 metri, iar mingea a fost deviată în plasă de un apărător al echipei ASA Târgu Mureş.

ASA Târgu Mureş a rămas în inferioritate numerică în minutul 63, când a fost eliminat N'Doye.

Dinamo: Samoilă - Fai, Durimel, Popa, Filip - Boubacar (Şerban '68), Elton (Rotariu '64) - C. Matei (Gavrilă '80), Bărboianu, V. Lazăr - Bilinski. Antrenor: Flavius Stoican.

ASA Târgu Mureş: Stăncioiu - Velayos, Balaur, Bejan, Sepsi - G. Mureşan, N'Doye - Hora, Voiculeţ (Gorobsov '65), Bumba (Amauri '53) - Goga (Zicu '73). Antrenor: Adrian Falub.

Cartonaşe galbene: Elton '27, Filip '72, Şerban '75, Popa '90+3 / Stăncioiu '7, Velayos '29, Balaur '47, Bumba '50, Voiculeţ '64, N'Doye '60, '63, Mureşan '90+1

Cartonaş roşu: N'Doye '63

Arbitri: Lucian Rusandu (central) - Aurel Oniţă, Adrian Ionescu (asistenţi) - Marcel Bîrsan (rezervă)

Observatori: Dan Petrescu, Paul Cazan

La meci au asistat 6.873 de spectatori, între care şi 100 de fani ai grupării oaspete.

În minutul 25, au avut loc incidente în Peluza Cătălin Hîldan între suporteri şi oamenii de ordine. Jandarmii au folosit gaze lacrimogene, iar o parte dintre fani s-a refugiat la tribuna a doua.

Pe parcursul jocului, fostul fotbalist dinamovist N'Doye a fost aplaudat, iar Zicu a fost înjurat.

Sursa: mediafax.ro