Dinu Gheorghe, noul președinte al lui Dinamo

La putin timp dupa despartirea de Daniel Stanciu, Dinamo si-a gasit presedinte, Dinu Vama urmand sa fie noul conducator al "cainilor". Pe lista pentru preluarea functiei de antrenor al formatiei din Stefan cel Mare se afla: Razvan Lucescu, Mircea Rednic si Daniel Isaila, sustine Digisport.

Dinu "Vama" este unul din presedintii cei mai cunoscuti din fotbalul romanesc, acesta trecand pe rand pe la Rapid, FC Brasov si Astra Giurgiu.

Din vara, Dinamo isi va duce antrenor nou. Printre cei doriti de "Vama" se afla Razvan Lucescu, Mircea Rednic si Daniel Isaila. Cu toti a mai colaborat noul presedinte al gruparii din Soseaua Stefan cel Mare.

In acest moment, Dinamo se afla pe locul 8 in clasament, cu 41 de puncte. Echipa pregatita de Flavius Stoican este depasita in ierarhie de Astra, Viitorul, FC Botosani, CS U Craiova, Petrolul, Targu Mures si Steaua (liderul ierarhiei).


populare
astăzi

1 „Sub conducerea lui Grindeanu, partidul se duce în cap” / Un primar PSD își anunță demisia

2 Mitropolitul Basarabiei a demisionat după apariția unor imagini în care ar întreține relații sexuale cu un bărbat

3 De ce evită Casa Albă un răspuns direct după cel mai grav incident din România? Explicațiile analiștilor privind strategia administrației Trump

4 Descoperire majoră în oncologie: amivantamab, tratamentul care a făcut să dispară complet unele tumori, disponibil și la noi în țară

5 Cum și-a construit Radu Mazăre resortul de 1,5 milioane de euro din Madagascar: O provocare mai mare decât cele trei mandate din Constanța