FC Botoșani - Ceahlăul 2-0

FC Botoșani a învins-o pe Ceahlăul Piatra Neamț cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 27-a a Ligii I de fotbal. FC Botoșani a deschis rapid scorul, prin Hadnagy, în minutul 8, și a majorat diferența aproape de final, grație lui Ivanovici (82). Marcatorul ultimului gol fusese introdus în repriza a doua.

FC Botoșani a acumulat 40 puncte și a urcat provizoriu pe locul 6, cu speranțe de a juca în viitoarea ediție a Europa League. Ceahlăul, cu 23 de puncte, este pe poziția a 15-a, tot mai aproape de retrogradare.

AGERPRES 


populare
astăzi

1 „Capcana cu miere”. Scandal sexual și acuzații de spionaj înaintea alegerilor din Ungaria. Contracandidatul lui Orban: „M-am lăsat sedus”

2 O femeie a murit în vehiculul electric care a luat foc în mers, pe un bulevard din București. Soțul său a reușit să se salveze

3 „Nu mai e ca înainte”. Mărturiile românilor dintr-o țară europeană renumită până de curând pentru nivelul de trai

4 Moise Guran / Nea Marcel de la Buzău, acest manelist al politicii românești, gata oricând să-ți facă o cântare intitulată „mă doare-n plută de deficit”

5 „E libertate aici” / Cei doi români arestați de FSB și „dezbrăcați la piele” au lăudat Rusia în zeci de ore de filmări