Liga I: ASA Târgu Mureș - CSMS Iași 1-1

ASA Târgu Mureș a terminat la egalitate cu CSMS Iași, scor 1-1 (0-1), vineri, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 22-a a Ligii I de fotbal. Oaspeții au deschis scorul prin Bojan Golubovic (45), cu o lovitură de cap din centrarea ungurului Lukacs Bole. ASA a egalat pe final, prin fundașul Ionuț Balaur (87), cu un șut din voleu de la circa 20 de metri.

Mureșenii au dominat repriza secundă, însă au avut puține ocazii clare de gol, notabile fiind cele ale lui Gorobsov (65) și Gabi Mureșan (72). Ieșenii puteau da lovitura în prelungiri, dar portarul Stăncioiu a respins șutul lui Ionuț Voicu (90+1).

Meciul a adus o confruntare între cei doi antrenori italieni din Liga I, Cristiano Bergodi, respectiv Nicolo Napoli.

În tur, ASA s-a impus cu 1-0.

CSMS Iași a ajuns la șapte partide consecutive fără înfrângere (trei victorii, patru egaluri)

ASA Târgu Mureș — CSMS Iași 1-1 (0-1), Stadion Trans-Sil — Tg. Mureș
Au marcat: Ionuț Balaur (87), respectiv Bojan Golubovic (45).
Arbitru: Horațiu Mircea Feșnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenți: Octavian Șovre (Oradea), Gabriel Bârjac (Zalău); arbitru de rezervă: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Adrian Vidan (București) — CCA, Adrian Ionescu (București) — LPF

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Misterioasa navă iraniană care s-a întors ieri, subit, după trei ani, acasă

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia