Liga I: CFR Cluj - Concordia Chiajna 0-0

CFR Cluj a terminat la egalitate cu Concordia Chiajna, scor 0-0, vineri seara, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 21-a Ligii I de fotbal.

Oaspeții au avut trei ocazii bune în prima repriză, prin Vali Lazăr (12 — bară) și Marius Pena (15, 21), iar CFR și-a creat oportunități de gol după pauză, prin Neluț Roșu, fostul jucător al ilfovenilor (55), Cristian Lopez (63) și Leo Beleck (80).

În tur, Concordia s-a impus cu scorul de 2-1.

CFR a ajuns la cinci meciuri fără victorie, trei egaluri și două eșecuri. Concordia nu a învins în ultimele șase partide, în care a remizat de trei ori și a pierdut de trei ori.

CFR 1907 Cluj-Napoca — CS Concordia Chiajna 0-0, Stadion Dr. Constantin Rădulescu — Cluj-Napoca
Arbitru: George Rădulescu (București); arbitri asistenți: Ovidiu Artene (Vaslui), Mircea Mihail Grigoriu (București); arbitru de rezervă: Iulian Dima (București)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timișoara) — CCA, Marian Ivan (Ghimbav) — LPF

1 VIDEO „Ucrainenii au luat 8.000 de telefoane mobile și le-au pus pe stâlpi de doi metri, așa detectează dronele Shahed”

2 Retragerea lui Piedone a devenit o chestiune de zile...