Monica Ungureanu, medalie de AUR la Grand Prix-ul de judo de la Zagreb

Sportiva Monica Ungureanu a câştigat medalia de aur la Grand Prix-ul de judo de la Zagreb, după ce a învins-o, vineri, în finala categoriei 48 de kilograme, pe Julia Figueroa (Spania), se arată într-un comunicat al Federaţiei Române de Judo, remis agenţiei MEDIAFAX.

Ungureanu a punctat cu un waza-ari şi două yuko.

Sportiva Loredana Ohâi a cucerit medalia de bronz la categoria 57 de kilograme, după ce a învins-o, în finala mică, pe Vlora Bedeti (Slovenia).

 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...