Simona a pierdut, dar ce frumos!

Simona Halep a pierdut dramatic finala de la Roland Garros, 4-6/7-6/4-6, în faţa Mariei Sharapova. A fost un meci extraordinar, în care, după primele două seturi, oricare jucătoare putea să câştige. Ambele jucătoare au fost, la un moment dat, la cârma jocului. Maria Sharapova a fost în final mai proaspătă şi a reuşit să câştige ultimele două ghemuri. Simona şi Maria au făcut o pledoarie pentru frumuseţea tenisului şi orice cretinisme se vor grăbi unii sau alţii să spună, dând tot felul de înţelesuri absconse înfrângerii Simonei, rămân cretinisme şi atât. Simona Halep va ocupa de luni locul trei în ierarhia WTA şi devine, după acest joc, o certitudine a tenisului feminin mondial.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”