Simona Halep s-a calificat în sferturile turneului de la Guangzhou: Iată următoarea adversară

Simona Halep, numărul doi mondial, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA de la Guangzhou (China), dotat cu premii totale de 226.750 dolari, miercuri, după ce a învins-o pe unguroaica Timea Babos, cu 6-4, 6-0.

Meciul a durat 66 de minute.

În sferturi, Halep o va întâlni în premieră pe sportiva cehă Denisa Allertova, locul 74 WTA, care a învins-o pe Bojana Jovanovski (Serbia - locul 113 WTA), scor 6-3, 7-6 (7/5).

Tot miercuri, Monica Niculescu, locul 49 WTA şi cap de serie numărul 6, s-a calificat în sferturile de finală, după ce a învins-o, cu scorul de 6-3, 6-2, pe suedeza Rebecca Peterson, locul 147 WTA, venită din calificări, după un meci de peste două ore.


populare
astăzi

1 Se întâmplă și la nemți, chiar cu vârf și îndesat...

2 De citit...

3 VIDEO Imagini cu noua moschee din Michigan, SUA...

4 Instructorii ucraineni trimiși în Orientul Mijlociu, „șocați” de tactica apărării antiaeriene a SUA. Ce sfaturi au dat

5 Cea mai puternică armă a Iranului în războiul cu SUA și Israelul. Trei scenarii privind evoluția conflictului