ŞOC! Reghe poate fi DEMIS de arabi. De ce anume depinde viitorul lui

Laurenţiu Reghecampf a ajuns în această vară la Al Hilal

După două victorii în campionatul saudit, 3-1 cu Al-Shoalah şi 4-1 cu Al-Orubah, echipe de calibrul Chiajnei şi a Botoşaniului în Liga I, Reghecampf a disputat primul test serios la Al-Hilal.

În turul din sferturile Ligii Campionilor Asiei, elevii tehnicianului român au întâlnit Al-Sadd (Qatar), formaţie unde a evoluat celebrul Raul până în sezonul trecut. Chiar dacă a evoluat în faţa propriilor suporteri, la Riad, şi a fost marea favorită înainte de meci, Al-Hilal s-a impus la limită, scor 1-0.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Salman Al-Faraj, în minutul 71. La Al-Hilal, Pintilii a fost integralist. Returul dintre Al-Sadd şi Al-Hilal se va disputa, la Doha, la 26 august.

Sursa: Adevărul

Sursa: realitatea.net