Tenis: Begu și Olaru, învinse în optimile probei feminine de dublu la US Open

Perechea formată din jucătoarele române de tenis Irina Begu și Raluca Olaru a fost învinsă de cuplul taiwanez Yung-Jan Chan/Hao-Ching Chan, cap de serie numărul 9, cu 5-7, 6-1, 7-6 (4), duminică, în optimile de finală ale probei feminine de dublu, din cadrul turneului US Open, ultimul de Mare Șlem al anului, care are loc la arenele Flushing Meadows din New York. Begu și Olaru au cedat după un meci care a durat două ore și 38 de minute și vor primi 35.025 dolari și 240 de puncte WTA.

Cele două au reușit 47 de lovituri direct câștigătoare, față de 45 ale adversarelor, dar au comis mult mai multe erori neforțate, 48 față de 16.

Raluca Olaru a reușit cea mai bună performanță a sa la un turneu de Mare Șlem în proba de dublu, iar pentru Irina Begu a fost cea mai bună la US Open în proba de dublu. AGERPRES 


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor