VIDEO Antrenament eveniment la Barcelona: prima apariţie a jucătorului care a costat 88 de milioane de euro

TAS a menţinut suspendarea de patru luni a vârfului sud-american, însă i-a permis să se antreneze cu Barcelona, să fie prezentat oficial de club şi, foarte important, să joace în partide amicale pentru clubul său şi pentru echipa naţională.

La câteva ore după această decizie, Suarez – transferat de la Liverpool pentru 88 de milioane de euro – a participat la antrenamentul de vineri, fiind în centrul atenţiei. Suarez urmează să le fie prezentat, mai întâi, fanilor, luni, iar o zi mai târziu va apărea, în premieră, în faţa jurnaliştilor, într-o conferinţă de presă organizată pentru el.

Suspendarea de patru luni a atacantului uruguayan va expira la 25 octombrie, cu o zi înainte de derby-ul cu Real Madrid. Până atunci, Suarez va rata primele opt jocuri ale catalanilor în campionatul spaniol.

VEZI CUM S-A MIŞCAT SUAREZ LA ANTRENAMENTUL BARCELONEI

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 „Sub conducerea lui Grindeanu, partidul se duce în cap” / Un primar PSD își anunță demisia

2 Mitropolitul Basarabiei a demisionat după apariția unor imagini în care ar întreține relații sexuale cu un bărbat

3 De ce evită Casa Albă un răspuns direct după cel mai grav incident din România? Explicațiile analiștilor privind strategia administrației Trump

4 Descoperire majoră în oncologie: amivantamab, tratamentul care a făcut să dispară complet unele tumori, disponibil și la noi în țară

5 Cum și-a construit Radu Mazăre resortul de 1,5 milioane de euro din Madagascar: O provocare mai mare decât cele trei mandate din Constanța