Fratele lui Radu Mazăre a demisionat din PSD

Fratele primarului Constanței, senatorul Alexandru Mazăre, a demisionat din PSD.

Acesta a declarat că nu se mai regăsește în actula politică a partidului condus de Victor Ponta, informează B1 TV.

„După ce am pierdut alegerile, actuala conducere trebuia să își depună mandatul și să organizeze un congres”, a spus Alexandru Mazăre.

Acesta a spus că înainte de a lua această decizie s-a consultat și cu fratele său, dar nu a dorit să spună și care a fost părerea lui Radu Mazăre.

„Este decizia mea”, a subliniat senatorul.

Alexandru Mazăre a mai anunțat că se va alătura structurii politice constituite de Mircea Geoană.

Acum o săptămână, Radu Mazăre a spus și el că Ponta trebuia să demisioneze de la conducerea PSD.

„Dacă mă întrebaţi pe mine, şi eu unul sunt deranjat că sunt arătat cu degetul pentru eşecul lui Ponta sau pentru eşecul lui Dragnea. Eu, dacă aş pierde alegerile la primărie, a doua zi mi-aş depune mandatul şi în niciun caz nu aş arăta spre cei care sunt şefi de organizaţii mici, locale, că ei sunt de vină pentru pierderea mea”, a declarat Mazăre.


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor