Putin n-a mai apărut public de o săptămână! Epidemia se extinde în Rusia și Belarus!

Putin n-a mai apărut public de o săptămână! Epidemia se extinde în Rusia și Belarus!

Putin n-a mai apărut public de o săptămână! Epidemia se extinde în Rusia și Belarus! Epidemia se extinde în Rusia și Belarus! 

Președintele rus, Vladimir Putin, n-a mai apărut public de o săptămână. Coincidență sau nu, faptul se petrece după ce un medic de la spitalul COVID-19 vizitat de liderul de la Kremlin, și care a stat în preajma sa, a fost depistat pozitiv cu noul coronavirus.

Numărul cazurilor de infectare cu coronavirus din Rusia s-a dublat în doar trei zile ajungând astăzi la 10.131. Epidemia pare să se extindă și în Belarus, marele vecin al Rusiei, unde nu au fost luate încă măsuri de distanțare a populației.

Rusia a înregistrat 1.459 de noi contaminări cu noul coronavirus și 13 noi decese într-o singură zi, a anunţat Centrul naţional rus pentru gestionarea crizei sanitare, informează News.ro.
 
Această creştere a numărului îmbolnăvirilor într-o singură zi este cea mai mare de la începutul epidemiei în Rusia.

Bilanțul total al coronavirusului în Rusia a ajuns la 76 de decese și 10.131 de îmbolnăviri.

Urmărește mai jos, în timp real, evoluția pandemiei în Europa și în lume:

 


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă? / Înalți oficiali americani s-au mutat în baze militare

2 Nicușor Dan îl eliberează din funcție pe Cristian Diaconescu. Cine este noul consilier pe probleme de securitate. A fost semnat decretul de numire

3 Gesturile care nu trec neobservate. Dan Alexa și Denise Rifai, complet amorezați pe străzile din Capitală. Tehnicianul și-a păstrat carisma

4 O mare bancă din România își dă dreptul să retragă bani din conturile clienților, fără acord. În ce condiții se va întâmpla asta

5 Și la noi e la fel, dar pe „războiul” intern... / Războiul a umflat conturile celui mai celebru cuplu de propagandiști ruși