A sărit să-şi certe elevul imediat după meci. Dan Petrescu a fost ţinut de staff pentru ca lucrurile să nu degenereze

Finalurile de meci sunt explozive pentru CFR. În al treilea minut al prelungirilor, la scorul de 1-0 pentru gazde, Alexandru Ioniţă II a centrat din flancul stâng, iar Ovidiu Hoban a blocat cu mâna. Sebastian Colţescu a lăsat jocul să meargă, dar a fost avertizat ulterior de Ovidiu Haţegan din camera VAR şi a acordat penalty. Bălgrădean a scos miraculos şutul lui Albu şi CFR a bifat primele 3 puncte din actuala stagiune.

Imediat după executarea loviturii de la 11 metri, arbitrul a fluierat finalul partidei, iar Dan Petrescu s-a repezit spre veteranul Hoban, pentru a-i reproşa imprudenţa. Dialogul dintre cei doi a fost încins, Petrescu fiind ţinut cu greu de oficialul Răzvan Zamfir, în timp ce Hoban încerca să-i explice că mingea l-a lovit în cot. Din fericire, lucrurile nu au degenerat.