Accident nautic pe Dunăre în Slovacia, soldat cu 11 răniţi

Accident nautic pe Dunăre în Slovacia, soldat cu 11 răniţi

O ambarcaţiune de agrement s-a izbit de stâlpul unui pod feroviar pe Dunăre în Slovacia vineri dimineaţă, accident soldat cu 11 răniţi, relatează agenţiile DPA şi TASR.

Potrivit Ministerului slovac al Transporturilor, cauza probabilă a accidentului este ''o problemă de sănătate subită a căpitanului'' ambarcaţiunii. Aceasta din urmă este avariată, dar nu s-a scufundat.


Accidentul a avut loc în apropierea oraşului Komarno. Traficul feroviar pe acel pod a fost suspendat pentru a fi verificat pilonul de care s-a lovit ambarcaţiunea şi a fost între timp reluat după ce verificările au confirmat că nu a fost avariat.


Conform poliţiei slovace, ambarcaţiunea aparţine unei companii elveţiene de turism.AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?