Administrația Cimitirelor a primit solicitări pentru a asigura 9 locuri de veci pentru victime din clubul Colectiv

Administrația Cimitirelor și Crematoriilor Umane a primit solicitări pentru a asigura nouă locuri de veci pentru victimele incendiului din clubul Colectiv, a precizat Serviciul pentru Relația cu Mass-Media al Primăriei Capitalei, la solicitarea AGERPRES.

"Până la data prezentei, Administrația Cimitirelor și Crematoriilor Umane a primit solicitări pentru a asigura nouă locuri de veci pentru victimele incendiului din clubul Colectiv. Astfel, au fost atribuite: un loc în Cimitirul Vest, un loc în Cimitirul Bellu, un loc în Cimitirul Ghencea, trei locuri în Cimitirul Iancu Nou, un loc în Cimitirul Izvorul nou, un loc în Cimitirul Tudor Vladimirescu și un loc în Cimitirul Metalurgiei", arată sursa citată.

Primăria Municipiului București a anunțat încă de sâmbăta trecută că va asigura locurile de veci și va suporta cheltuielile de înmormântare pentru victimele incendiului de la clubul Colectiv.

"Prin dispoziția primarului general se asigură, la solicitarea familiilor victimelor accidentului, locuri de veci gratuite și se suportă cheltuielile de înmormântare. Solicitările se primesc la nr. tel. 0800.800.868", preciza un comunicat al Municipalității. AGERPRES


populare
astăzi

1 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

2 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

3 Alegeri Ungaria 2026 / „Fidesz are motive serioase de îngrijorare”

4 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”

5 O nouă rivală pentru Meloni? / Numele surpriză care agită politica italiană