AlegeriLocale2020/BEC - date parţiale în Bucureşti, marţi, ora 20,00: Nicuşor Dan - 42,79%; Gabriela Firea - 37,98%

Candidatul independent Nicuşor Dan, susţinut de PNL şi USR PLUS, a obţinut 42,79% dintre voturi pentru funcţia de primar general al Capitalei, iar actualul edil, Gabriela Firea (PSD) - 37,98%, potrivit datelor parţiale ale Biroului Electoral Central (BEC) centralizate până marţi la ora 20,00, după numărarea a aproximativ 97,92% dintre voturi.


populare
astăzi

1 Actorul Marius Manole a aflat o poveste veche despre premierul Bolojan de la o chelneriță din Oradea. „Asta spune multe despre el”

2 UPDATE Acesta este PSD, oameni buni...

3 Acesta este PSD, oameni buni! / Cine a „vândut” de fapt România? Lista prezentată de Oana Gheorghiu

4 VIDEO Scârboasă creatură / Grindeanu, filmat când repeta discursul de după votul de diseară...

5 „Olguța a fost cea mai agresivă, ca să spun așa, vis-à-vis de Bolojan, care a făcut o frumusețe la Oradea. Ori, Craiova a capotat”