ALERTĂ! Olguța Vasilescu, audiată la Parchetul General. A venit însoțită de avocat!

Ministrul Muncii, Lia Olguța Vasilescu, a ajuns luni dimineață la Parchetul General. Ministrul Muncii a ajuns luni dimineață, în jurul orei 11:30, la sediul intituției. Olguța Vasilescu a venit însoțită de avocatul ei și a spus că va da declarații imediat ce va ieși de la audieri.

Potrivit unor surse, ar fi vorba de un dosar în care Lia Olguța Vasilescu a fost citată ca martor.

Ar mai putea fi vorba de o ipoteză, dosarul Tel Drum Craiova, care este pe rol, iar ministrul Muncii este implicat.


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...