Bădălău: Cel mai competent premier ar fi fost Liviu Dragnea; România ar fi avut de câștigat

Președintele executiv al PSD, Niculae Bădălău, a afirmat marți că Liviu Dragnea ar fi fost cel mai competent premier pe care putea să-l aibă România în acest moment.

 "Din păcate, nu a putut să meargă, dar cel mai competent premier pe care putea să-l aibă România în acest moment era Liviu Dragnea și v-o spun cu toată sinceritatea. România ar fi avut de câștigat", a spus Bădălău, la Parlament.

În ceea ce privește viitorii miniștri care vor face parte din noul Cabinet, Niculae Bădălău a precizat că această listă este discutată de Liviu Dragnea și de Mihai Tudose, menționând că participă și el la întâlnirea de marți de la Vila Lac.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei