Băsescu: Nu am perspectiva să ajung în arest oricât și-ar dori unii

Fostul președinte Traian Băsescu a declarat joi că nu are emoții că ar putea ajunge în arest, întrucât nu există niciun om în România care să poată susține că i-ar fi dat bani.

Întrebat în legătură cu controlul medical care se face în arest, dar considerat umilitor de Elena Udrea, Băsescu a răspuns: "Eu nu știu care sunt regulile la arest și a-propos de asta, oricât și-ar dori unii, nu am perspectiva să ajung acolo pentru simplul motiv că nu există un om în România care să poată spune că mi-a dat un leu. Acum, pot să spună mulți, dar trebuie să poată să și probeze. Nu am emoții din acest punct de vedere".

Pe de altă parte, fostul președinte și-a exprimat convingerea că "justiția va fi corectă în cazul Elena Udrea" și că "delațiunile foștilor ei subordonați nu vor putea fi probate, pentru că Elena Udrea nu-i omul căruia să-i duci în birou o traistă cu bani să plece cu ea acasă". AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici, nea Ilie?

2 Așa o fi? / Să-i credem pe ruși?

3 „Dacă pierde puterea, va fi spânzurat de un stâlp de iluminat”

4 VIDEO 397 km de autostradă de la București la Pașcani pe Autostrada Moldovei?

5 Italia plătește noi milioane pentru iahtul confiscat de la oligarhul Melnicenko