Bătaie în timpul unui zbor Tel Aviv - Bucureşti. 30 de pasageri au fost implicaţi în altercaţie. Poliția a intervenit imediat după aterizare

Un zbor de linie operat de compania HelloJet între Tel Aviv și București s-a transformat în scena unei lupte, după ce un conflict între mai mulți pasageri a degenerat într-o bătaie generalizată. La aterizare, a fost necesară intervenția poliției.

Aproximativ 30 de persoane s-au luat la bătaie în timpul zborului. FOTO: arhivă

Aproximativ 30 de persoane s-au luat la bătaie în timpul zborului. FOTO: arhivă

Un incident grav a avut loc în noaptea de 14 spre 15 septembrie, în timpul unui zbor operat de compania HelloJet, între Tel Aviv și Aeroportul Otopeni.

Potrivit unor surse citate de MEDIAFAX , aproximativ 30 de pasageri s-au implicat într-o altercație la bordul aeronavei , într-un conflict care a escaladat rapid și a dus la intervenția autorităților imediat după aterizare.

După aterizarea aeronavei la Otopeni, echipaje de poliție și securitate aeroportuară au fost mobilizate pentru a restabili ordinea. Pasagerii implicați în altercație au fost identificați și conduși la audieri.

Operatorul HelloJet, care a preluat o parte din activitatea fostei companii Blue Air, nu a emis un comunicat oficial legat de incident.

Ştire în curs de actualizare.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

4 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă