Bogdan Diaconu a discutat cu președintele Camerei în biroul acestuia; Liderul PRU: Doar l-am salutat

Bogdan Diaconu a discutat cu președintele Camerei în biroul acestuia; Liderul PRU: Doar l-am salutat

Liderul Partidului România Unită, Bogdan Diaconu, a discutat marți după-amiază, aproximativ o jumătate de oră, cu președintele Camerei Deputaților, în biroul acestuia, la ieșire el susținând că doar a trecut să îl salute pe Liviu Dragnea și nu au vorbit despre un proiect politic.

Întrebat la ieșire de jurnaliști dacă are vreun proiect politic în care să includă PSD sau pe fostul premier Victor Ponta, Diaconu nu a dorit să comenteze, afirmând doar că "a fost în vizită".

"Doar l-am salutat. Am stat de vorbă (n.r. — cu Liviu Dragnea), dar numai când voi avea ceva de comunicat voi spune", a arătat acesta.

Despre Sebastian Ghiță, liderul PRU și-a exprimat speranța că "este bine". Întrebat dacă a mai discutat cu el în ultima perioadă, Diaconu a spus: "Sper că e bine. Cum puteam să discut?".

Întrebat despre un nou proiect naționalist, Bogdan Diaconu a arătat că "singurul partid naționalist din România este Partidul România Unită".

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Bradford, Europa...

2 BREAKING Judecătorii CCR propuși de PSD au ieșit din sală și au anunțat că nu se mai întorc! / Ședința nu se mai reia azi din lipsă de cvorum. A fost am…

3 Amănunte care dau fiori despre ce se întâmplă în cercul intim al președintelui SUA

4 Pesediștii nu se vor prezenta nici la ședința de luni a CCR! Culisele ședinței cu scandal de duminică

5 „Ăștia își bat joc de 20 milioane români. Busuioc este omul cheie al PSD la CCR, a dat semnul tuturor să iasă din sală”