BREAKING Carmen Mihălcescu va prelua interimar șefia Camerei Deputaților, a hotărât conducerea PSD

BREAKING Carmen Mihălcescu va prelua interimar șefia Camerei Deputaților, a hotărât conducerea PSD

Biroul Permanent Naţional al PSD a decis să o susţină pe Carmen Mihălcescu pentru a fi preşedinte interimar al Camerei Deputaţilor. Potrivit unor surse din partid, citate de Agerpres, Carmen Mihălcescu va fi susţinută pentru a conduce interimar Camera Deputaţilor până la alegerea unui preşedinte plin. PSD urmează ca ulterior să ia o decizie cu privire la persoana care va fi susţinută pentru prima funcţie în Cameră. Carmen Mihălcescu este acum vicepreşedinte al Camerei Deputaţilor şi deputat PSD.

Mihălcescu este soția consultantului politic Horia Mihălcescu, care deține Kirchoff Consult SRL. Compania a încasat de la PSD din iulie 2016 până în prezent suma totală de 1.557.067 lei, echivalentul a 338.000 de euro, a dezvăluit o anchetă Newsweek.ro. În septembrie 2018, Carmen Mihălcescu semna o scrisoare anti-Dragnea și declara că susține demersul puciștilor din partid.

În septembrie 2018, Carmen Mihălcescu, vicepreședinte PSD al Camerei Deputaților și soția consultantului Horia Mihălcescu, anunță într-o declarație de presă că susține cererea puciștilor din partid ca Liviu Dragnea să demisioneze.

”Sunt alături de Adrian Țuțuianu, Paul Stănescu, Marian Neacșu, Gabriela Firea și de mulți alți colegi care au formulat public un set de principii și valori. Acestea trebuie sa stea la baza deciziei de vineri.
PSD a reușit întotdeauna să gestioneze momente definitorii de așa natură încât să iasă cu adevărat întărit.

Nimeni nu are dreptul să pericliteze în niciun fel și de dragul nimănui parcursul european al României și relația noastră cu partenerii euro-atlantici. De asemenea, trebuie să fim conștienți de faptul că avem responsabilitatea construirii unei societăți în care principiile fundamentale ale statului de drept să opereze în folosul tuturor și nu doar al unora”, scria Carmen Mihălcescu anul trecut.


populare
astăzi

1 De citit ce spune omul ăsta despre legea contestată de președinte cu citate din Eminescu...

2 Grindeanu, la RTV / Ministrul Pîslaru a mers la Bruxelles şi a venit de acolo cu un „to do list”, așa avem primul pachet de măsuri fiscale

3 BREAKING Generalul Cristian Radu, prim-adjunctul lui Arafat la IGSU, a fost condamnat la închisoare 3 ani și 10 luni pentru după ce a mușamalizat un a…

4 BREAKING Mihaela Ciochină, favorită pentru a deveni președinta CCR!

5 Șapte obiceiuri de dimineață care te ajută să slăbești, recomandate de nutriționiști şi susținute de știință