Caraș-Severin: Mihai Stepanescu, arest la domiciliu (surse)

Caraș-Severin: Mihai Stepanescu, arest la domiciliu (surse)

Mihai Stepanescu, fostul primar al municipiului Reșița, va fi cercetat în arest la domiciliu, după ce, luni, Curtea de Apel Timișoara a decis înlocuirea stării de arest preventiv, susțin surse apropiate acestuia. Mihai Stepanescu a fost arestat preventiv spre sfârșitul lunii noiembrie a anului trecut. El este acuzat de procurorii DNA că ar fi pretins și primit mită în legătură cu atribuirea și derularea unui contract de lucrări publice încheiat între autoritatea locală și o firmă privată.

Imediat după arestarea sa, Stepanescu a renunțat la toate funcțiile pe care le deținea, atât ca primar al municipiului de pe Bârzava, cât și din cea de președinte executiv al PSD Caraș-Severin.

AGERPRES


populare
astăzi

1 OFICIAL CCR a declarat neconstituțională reforma pensiilor magistraților pe motiv de formă, la sesizarea Liei Savonea

2 Cloacă de corupție la NATO! / Arestări și percheziții în Statele Unite, Belgia și Olanda

3 Ce porcărie / Citiți asta! Pare că CCR și PSD au fost mână-n mână! Dacă nu, cei de la CCR tot un act de jigodism moral au făcut!

4 Tudor Chirilă, revoltat de decizia CCR și mesaj tranșant pentru magistrați: „E atât de greu de acceptat că trebuie să munciți ca toți ceilalți”

5 Scene cumplite în Ucraina / un bărbat filmat cum fuge cu o femeie rănită în brațe. Rușii împușcă civili pe străzile din Pokrovsk