Ce-au descoperit polițiștii în bagajul de cală al unui român care venea din Spania, în Aeroportul Henri Coandă

Ce-au descoperit polițiștii în bagajul de cală al unui român care venea din Spania, în Aeroportul Henri Coandă

Un român de 42 de ani s-a prezentat la Punctul de Trecere a Frontierei Aeroportul Internațional Henri Coandă, vineri, pentru a intra în țară din direcția Castellon-Spania.

În urma unui control amănunțit asupra bagajelor bărbatului, polițiștii de frontieră împreună cu lucrătorii vamali au descoperit 3 pungi ce conțineau bancnote de 500, 200 și 100 de euro, totalizând suma de 205.000 de euro.

Deoarece nu a putut justifica suma de bani și existând suspiciuni că ar putea fi produsul unor activități infracționale, valuta a fost reținută în vederea continuării cercetărilor și luării măsurilor legale.





populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

3 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului

4 Onestitate marca USR...

5 Cea mai nouă și dătătoare de speranță predicție a lui Ray Kurzweil, unul dintre cei mai cunoscuți futurologi ai Silicon Valley