Cel puţin 25 de morţi într-un accident rutier produs în Mexic

Cel puţin 25 de morţi într-un accident rutier produs în Mexic

Cel puţin 25 de persoane au murit, duminică, după ce un autocar turistic a luat foc în urma unei coliziuni cu o semiremorcă în estul Mexicului, a anunţat Javier Duarte, guvernatorul statului Veracruz.

Cel puţin 25 de morţi într-un accident rutier produs în Mexic (Imagine: Shutterstock)

"Am găsit oficial 25 de cadavre", a declarat Duarte pentru postul de televiziune Milenio, adăugând că acest bilanţ ar putea să fie revizuit în creştere.

Autocarul, care venea de la Villahermosa, un oraş din statul vecin Tabasco (sud-est), şi se îndrepta către Mexico, a intrat în coliziune cu o semiremorcă în apropiere de localitatea Juan Rodríguez. În urma accidentului, autocarul turistic a luat foc.

Javier Duarte a adăugat că persoanele rănite au fost preluate de serviciile de salvare. El nu a precizat numărul persoanelor rănite.

Accidentul s-a produs la începutul Săptămânii Mari, în timpul căreia numeroşi mexicani pleacă în vacanţă.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 De citit...

2 BREAKING Administratoarea blocului din Rahova a ajuns la audieri și susține că reprezentanții firmei recomandate de Distrigaz au rupt sigiliul

3 Un oficial al BNR, declarații surprinzătoare despre recuperarea Tezaurului României din Rusia la un post TV din Polonia

4 Fotografia care i-a convins pe români că sunt urmașii dacilor. Acum un secol, un scoțian a surprins-o într-un sat uitat din munți

5 Kim Kardashian a lansat un model de bikini, cu floci multicolori...