Cel puţin două persoane ucise şi 13 rănite de focuri de armă în timpul unei petreceri la Chicago

Două persoane au fost ucise şi alte cel puţin 13 rănite de focuri de armă în timpul unei petreceri nocturne improvizată în noaptea de sâmbătă spre duminică într-un garaj în oraşul american Chicago, transmite AFP.

Potrivit unui responsabil din poliţia locală, unul dintre participanţii la petrecere a deschis focul. ''Patru arme au fost găsite la faţa locului (...) Mai mulţi dintre martori, răniţi, sunt încă în sala de operaţie'', a declarat la rândul său şeful poliţiei din Chicago, David Brown.


Acesta din urmă a mai spus că incidentul s-a petrecut înspre dimineaţa de duminică, iar petrecerea a fost improvizată într-un atelier de mecanică auto.

Chicago, al treilea oraş ca mărime al SUA, are o criminalitate foarte ridicată, iar armele de foc se găsesc pretutindeni.AGERPRES


populare
astăzi

1 Primul an de austeritate sub Bolojan / A redus deficitul, dar economia României a intrat în recesiune tehnică

2 Așa o fi? / Ceva grav de tot urmează a se întâmpla în războiul din Ucraina

3 Ăla cu ceas Cartier de 44.000 de euro e președintele PSD al CJ Olt...

4 Imagini care dau fiori vizavi de Porțile de Fier 2

5 Ce „coace” Tucker Carlson? /